KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14776300
nr 1477 6300
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Blandteknik, Tre kvinnor. Signerad, daterad 1968, bladets mått: 51x36 cm, yttermått inklusive ram: 65x50 ca
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 juli 2022
kl 18:33:08
4/7 18:26:59
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander